Bács-Kiskun Vármegyei Horgászegyesületek Szövetsége

Horgászrendi változások a BÁCSHOSZ halgazdálkodási vízterületein 2025-ben

Horgászrendi változások a BÁCSHOSZ halgazdálkodási vízterületein 2025-ben

Horgászrendi változások a BÁCSHOSZ halgazdálkodási vízterületein

2025-ben

 A teljes magyarországi Duna szakasz horgászrendjének egységesítése okán, a BÁCSHOSZ elnöksége úgy ítélte meg, hogy az egyszerűsítés érdekében az általunk hasznosított összes halgazdálkodási vízterületen is bevezeti a Dunán alkalmazott méretkorlátozásokat és elvihető halmennyiségeket. Így az összevont területi jegyeken is könnyebb kiigazodni a kvótákat illetően.

Horgászrendi változások 2025-ben:

Kvóták: 

A korábbi években alkalmazott darabszám- korlátozással védett halak kifogható mennyisége 35-35; 25-25 (ragadozó/ békés) db-os kifogható megoszlása megszűnt, így a felnőtt jeggyel 70 db a kedvezményezett jegyekkel pedig 50 db- ra módosult a kvóta. 

Táblázatba foglalva a halelviteli szabályok: 

HALELVITELI SZABÁLYOK

Méretkorlátozások

Fajlagos tilalom

Egyéb korlátozás

Ponty

Süllő

Csuka

Kősüllő

Dévér

Harcsa

Amur

alsó

felső

alsó

felső

alsó

felső

Alsó

04.15- 05.31. közötti időszakban 

tól-

-ig

50-80 cm között fogható ki a fogás beleszámít a napi és az éves darabszámba is

35 cm

70 cm

40 cm

75 cm

40 cm

75 cm

30 cm

  max 40 cm

01.dec

29.febr

max 10kg

Elvihető halmennyiségek az Éves felnőtt területi jeggyel

Darabszám-korlátozott fajok

 

Egyéb fajok

Éves összes

Heti

Napi

Éves összes

napi

70 db

150 kg

10 db

4 db, ezen belül azonos faj 2 db

100 kg

7 kg

Elvihető halmennyiségek az Ifjúsági; Kedvezményezett területi jegyekkel 

Az Ifjúsági; Kedvezményezett területi jegyek birtokában horgászni egyszerre csak egy bottal lehet, legfeljebb három horoggal.

Darabszám-korlátozott fajok

 

Egyéb fajok

Éves összes

Heti

Napi

Éves összes

napi

50 db

150 kg

10 db

2 db, ezen belül azonos faj 1 db

100 kg

5 kg

 Egyéb horgászrendi változások: 

Duna-Paks: 

  •  Szonár használata egész évben megengedélyezett.
  • A   Paksi Atomerőmű Zrt kérésére a Duna folyam jobb partján 1525,0-1526,0 fkm között ( melegvíz kifolyó alatti rész) a főmeder középvonaláig nyári időszakban horgászati és halászati tilalmat rendelhet el a halgazdálkodási hatóság ( Kormányhivatal) . Ha van érvényben lévő korlátozás azt a honlapunkon tesszük közzé továbbá táblával jelöljük.  

 

Duna-Baja: 

  • Szonár használata egész évben megengedélyezett.

Kiskunsági Öntöző Főcsatorna: 

  • megszűnt a twister, gumihal 10g-os felső korlátozása 
  • A Kiskunsági Öntöző Főcsatorna indító zsiliptől az 51-es számú fő közlekedési út Tassi hídjáig terjedő szakaszon december 1. és február utolsó napja között tilos pergetni és a műcsalis horgászati módszerrel horgászni. Ebben az időszakban és a megjelölt szakaszon a ragadozó hal horgászatához kizárólag csalihal (élő és élettelen) és halszelet alkalmazható, ebben az esetben 1 db egyágú horog használható készségenként.

 

Fűzvölgyi Öntöző Főcsatorna, V.csatorna, DVCS:

  • megszűnt a twister, gumihal 10g-os felső korlátozása 

Lakiteleki Szikrai- Holt Tisza:

  • parti horgászállásoktól 30 méteren belül csónakból horgászni tilos. A parti horgászhelyen 5 méteren belül csónakot kikötni, tárolni tilos.

 

Scroll to Top